Ogrzewanie CO i CWU za pomoca Pompy Ciepła

 

Gwarantujemy pełne wsparcie w procesie pozyskiwania dofinansowania!

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem źródła ciepła do nowobudowanego domu lub nad jego wymiana w istniejącym to najwygodniejszym i najbardziej efektywnym wyborem będzie Pompa Ciepła Powietrze Woda.

W wypadku budowy nowego domu oszczędzasz na budowie przyłączy gazowych. W wypadku zmiany źródła ciepła, szczególnie przy wymianie pieca na paliwo stałe, możesz liczyć na istotne dofinansowanie inwestycji oraz ulgę termomodernizacyjną. 

Pompy ciepła staja się również alternatywą dla obiektów użytkowych.

Decyzja o wyborze pompy ciepła jest jednak połączona z termomodernizacją całego budynku - i o ile nowo budowane domy musza już spełniać wysokie normy izolacyjności, o tyle w budynkach modernizowanych, należy się zastanowić nad kompletem działań zmierzających do zmniejszenia zapotrzebowania budynku na energię w ciągu roku. My pomożemy podjąć ci decyzję w jaki sposób otrzymać najwyższe dofinansowania na termomodernizacje i jakie kroki należy podjąć. 

Czy to sie opłaca?

Ogrzewanie pompą ciepła nie jest tanie w budynkach niefektywnych. Nominalnie w PLN koszty energii elektrycznej spożytkowane na ogrzanie domu są porównywalne z kosztami które musielibyśmy zapłacić za paliwo gazowe. Warto jednak rozpatrywać tą inwestycję w połączeniu z fotowoltaiką. I tak dla przykładu koszty ogrzewania domu o zapotrzebowaniu ok. 20.000kWh wynoszą  w przedziale 4-5.000PLN/rok. Dla takiego domu koszt pompy ciepła wraz z przekształceniem kotłowni (ok 30.000PLN) oraz fotowoltaiki o mocy 6,5kWp wynosi w sumie 54.000PLN. Od tej kwoty możemy uzyskać dopłaty w wysokości 30-60% do pompy ciepła oraz od 5.000-10.000PLN do PV, od reszty kwoty odliczymy podatek dochodowy w ramach ulgi termomodernizacyjnej (uzyskując dodatkowe 17-32%). Można więc przyjąć, że ostateczny koszt do poniesienia wyniesie przeciętnie około 30.000PLN (zakres dofinansowania dla różnych beneficjentów jest szeroki więc przyjmujemy medianę). Tym samym po około 5-6 latach koszty ogrzewania naszej nieruchomości stają się minimalne.   

Ta strona pomoże ci zapoznać się z ogólnie z zapotrzebowaniem energetycznym Twojej nieruchomości. 

Oferujemy pompy ciepła tylko sprawdzonych producentów o ugruntowanej pozycji w branży. Oferujemy rozwiązania zarówno Split jak i monoblok producentów LG, Panasonic oraz Kaisai. Koszt całkowitej instalacji, a szczególnie przerobienia kotłowni wymaga dodatkowych wydatków w postaci zbiornika buforowego, zbiornika CWU, pomp cyrkulacyjnych etc. 

Pompa ciepła z montażem 10kW Kaisai lub LG to wydatek poniżej 20.000PLN, jednak zazwyczaj dodatkowe komponenty oraz konieczność dostosowania kotłowni powodują, że całość inwestycji jest bardziej zbliżona do 30.000PLN. 

unnamed.jpg
1523880244653.png

Jeśli chciałbyś uzyskać od nas wstępną wycenę, oraz propozycję doboru pompy ciepła to prosimy o wypełnienie tego formularza oraz przesłanie go do nas wraz z danymi kontaktowymi do siebie.

Skontaktuj się z nami

Przygotujemy projekt

Zdobędziemy dofinasowanie

Wykonamy instalację

*Posiadamy niezbędne uprawnienia UDT F-gazy zezwalające do prac przy urządzeniach zawierających gazy fluorowane, oraz do UDT OZE Instalator PC, niezbędne do uzyskania dofinansowania ze środków UE.