top of page

Ponad 100 miliardów PLN dopłat do wykorzystania

Każda nieruchomość, zależnie od lokalizacji, może liczyć na inny rodzaj dopłat. Dofinansowanie z różnych programów może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy PLN. W ramach naszej usługi pomagamy dobrać najbardziej opłacalne dostępne dopłaty, oraz zajmujemy się dokumentacją niezbędną do ich uzyskania. Poza dofinansowaniem każda inwestycja może zostać odpisana od podstawy opodatkowania w ramach Ulgi Termomodernizacyjnej*.

Young Businesswoman

Karolina Adamczuk

Specjalistka do spraw dotacji OZE 

Jeśli masz pytania:
Logo_Ministerstwa_Finansów.svg.png

*ODLICZ 53.000PLN OD PODSTAWY PODATKU

 

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r. od 1 stycznia osoby fizyczne od podstawy podatku dochodowego będą mogły odliczyć wydatki poniesione m.in. na ogniwa fotowoltaiczne wraz z osprzętem, a także ich montaż. Odliczenie nie może przekroczyć kwoty 53 tys. zł, a kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika będzie podlegać odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Podatek może zostać odliczony zarówno, gdy rozliczamy się według skali podatkowej (przy stawce 18% i 32%), jak i według podatku liniowego oraz ryczałtu.

Ważną kwestią w tej uldze jest fakt, że jest ona dostępna dla każdego właścicela nieruchomości w Polsce.

Nieruchomości w Warszawie

 

Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w Warszawie, to możesz otrzymać dofinansowanie na ekologiczne inwestycje będąc zarówno osobą fizyczną jak i firmą. 

Przeciętne dofinasowanie dostępne dla każdego to około 35% wartości całej inwestycji, ale likwidując kocioł na paliwo stałe tzw. kopciucha możemy liczyć na dopłatę nawet 90% do wartości całego przedsięwzięcia którego wartość może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wnioski o dotacje w Warszawie składamy od września do marca i należy się liczyć z tym, że czas ich rozpatrywania to około 6 miesięcy i liczy się kolejność zgłoszeń. Niemniej to prawdopodobnie najbardziej szczodre dofinansowania w Polsce.

Aktualnych szczegółowych informacji udzielamy na bieżąco telefonicznie pod numerem telefonu +48 515 900 011. 

Poniżej przykładowe kwoty dopłat dla różnych beneficjentów:

Warszawa.png
kopciucha zlikwiduj.JPG
czystepowietrze.JPG
nfos.JPG
ministerstwo klimatu.JPG

Czyste Powietrze & Stop Smog

 

Właściciele nieruchomości w całej Polsce, korzystając z tych programów mogą otrzymać dofinasowanie w wysokości od 30% do 60% procent na wszystkie inwestycje termomodernizacyjne takie jak wymiana źródła ciepła, docieplenie ścian i poddasza, wymiana drzwi i okien, montaż rekuperacji, a także 5000PLN dopłaty do instalacji fotowoltaicznej. 

W przypadku wykazania niskich dochodów jest możliwość podniesienia kwoty dofinansowania nawet do 70%. 

Mój Prąd

 

Jeśli chciałbyś wybudować instalację fotowoltaiczną na swojej nieruchomości to program ten jest przeznaczony dla Ciebie.

Wraz z nowym naborem, który ruszył 1 lipca 2021r. można uzyskać zwrot w wysokości 3000PLN za każdą instalację PV, której koszt przekroczył 6000PLN.

TU można sprawdzić, czy pojawiły się nowe informacje na temat kontynuacji programu w bieżącym roku.

mój prad.png
nfos.JPG
bottom of page